امروز سه شنبه 01 مهر 1399
bio.cloob24.com
0

بنیامین بهادری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

وحید بهادری معروف به بنیامین (زادهٔ 18 شهریور 1361 در تهران)آهنگساز، خواننده، هنرپیشه و ترانه‌سرای ایرانی موسیقی پاپ است.

زندگی‌نامه

بنیامین بهادری (وحید بهادری)خوانندهٔ ایرانی موسیقی پاپ در 18 شهریور 1361 در تهران در محله جیحون متولد شد، بنیامین اصالتا اهل محله عماریه تنکابن از خانواده بهادری است، مسلم بهادری عموی اوست. از کودکی علاقهٔ بسیاری به فراگیری موسیقی داشت. 166 ساله بود که به شعر و موسیقی روی آورد. در 19سالگی به فراگیری گیتار پرداخت و قبل از شروع به کار حرفه‌ای به ترانه‌سرایی می‌پرداخت و سپس به‌صورت حرفه‌ای آهنگ‌سازی را آغاز کرد. در این مدت در چند آهنگ و ترانه با خوانندگان دیگرِ موسیقی پاپ همکاری داشت و یک آلبوم به نام «گلهای رنگین‌کمان» برای کودکان ساخته و سرانجام با آلبوم 85 خوانندگی را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرد. وی تاکنون پنج آلبوم به نامهای 85 و 88،93، 94 و ماه مهربون (در مورد محرم)عرضه کرده و چندین تک‌آهنگ نیز ارائه داده‌است. او تاکنون در چندین کنسرت در ایران و خارج از ایران به اجرای زندهٔ برنامه پرداخته‌است.

بنیامین همچنین در کسوت معلمی در «مؤسسهٔ کارنامه» در یک دوره کلاس به نام «و اما بیان من» به تدریس ادبیات و جهان‌بینی و هنر و نگرش خاص خود به دنیا پرداخت. در 29 آذر 1392 بنیامین بهادری درحال رانندگی در یکی از خروجی‌های اتوبان همت دچار سانحهٔ تصادفی شد. او در این حادثه همسر خود نسیم حشمتی را از دست داد. بعد از مرگ همسرش، بنیامین به یاد او آهنگی با عنوان «یه خونه» را اجرا کرد و پس از وی با «شایلی» همسر دوم خود ازدواج نمود و ازدواجش را به رسانه‌ها اعلام کرد.

آلبوم 85

اولین اثر رسمی بنیامین "آلبوم 85" نام داشت. این آلبوم که به‌صورت اتفاقی توسط تنظیم‌کنندهٔ آلبوم لو رفت، با ترانهٔ دنیا دیگه مثل تو نداره که با نام خاطره‌ها در آلبوم قرار داشت، شروع می‌شد. شاعر ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و تنظیم اثر برعهدهٔ نیما وارسته بود.

این آلبوم شامل 10 قطعه بود که قطعهٔ "دختر آفتاب" از آن حذف شد.

نام ترانهترانه‌سراآهنگسازتنظیم
لکنتفرید احمدیبنیامیننیما وارسته
عاشق شدمفرید احمدیبنیامیننیما وارسته
خاطره‌هافرید احمدیبنیامیننیما وارسته
اینم بمونهفرید احمدیبنیامیننیما وارسته
یادم میادفرید احمدیبنیامیننیما وارسته
بی‌اعتنافرید احمدیبنیامیننیما وارسته
من امشب می‌میرمفرید احمدیبنیامیننیما وارسته
ترانه واژهفرید احمدیبنیامیننیما وارسته
آدم‌آهنیفرید احمدیبنیامیننیما وارسته

آلبوم 88

دومین اثر بنیامین بهادری، که پس از کش‌وقوس‌های فراوان و بعد از بیش از 10 بار به تعویق افتادن بالاخره در 8 اردیبهشت 1388 منتشر شد. برطبق روال آلبوم قبلی، نام این آلبوم هم 88 گذاشته شد و در همان روزهای اول توجه همگان را به خود جلب کرد. بنیامین 88 در عرض یک هفته توانست به فروش 500٬000نسخه‌ای دست پیدا کند که در نوع خود و در ایران که اکثر مخاطبان، آهنگ‌ها را ازاینترنت دانلود می‌کنند، یک فروش قابل توجه است. در مصاحبهٔ منتشرشده از بنیامین در اردیبهشت 1389، علی‌رغم اینکه وی آلبوم 888 را یک آلبوم کاملاً حرفه‌ای قلمداد می‌کند، اما آلبوم 85 را به‌مراتب موفق‌تر و بهتر ارزیابی کرده‌است. این آلبوم 177 قطعه دارد و انتشار آن به‌طور همزمان در ایران و آمریکا انجام شد. انتشار آن را دو شرکت هنری به نام‌های «آوای نکیسا» (توزیع‌کننده در ایران)و «ترانهٔ شرقی» (توزیع‌کننده در آمریکا) بر عهده داشتند. شاعر ترانه‌های این آلبوم سید فرید احمدی و تنظیم بر عهدهٔ پیام شمس بود. آهنگسازی این آلبوم نیز توسط خود بنیامین صورت گرفته‌است.

نام ترانهترانه‌سراآهنگسازتنظیم
شناسنامهفرید احمدیبنیامینپیام شمس
کجای دنیاییفرید احمدیبنیامینپیام شمس
من و تنهافرید احمدیبنیامینپیام شمس
عاشقی با توفرید احمدیبنیامینپیام شمس
آهای توفرید احمدیبنیامینپیام شمس
عشق آدم‌کشفرید احمدیبنیامینپیام شمس
بیا عاشقم کنفرید احمدیبنیامینپیام شمس
ای وای دلمفرید احمدیبنیامینپیام شمس
صدای قلب توفرید احمدیبنیامینپیام شمس
خوابفرید احمدیبنیامینپیام شمس
من لعنتیفرید احمدیبنیامینپیام شمس
رفیقا میگنفرید احمدیبنیامینپیام شمس
پرسهفرید احمدیبنیامینپیام شمس
لیلی در پاییزفرید احمدیبنیامینپیام شمس
هفته به هفتهفرید احمدیبنیامینپیام شمس
شومینهفرید احمدیبنیامینپیام شمس
تموم شدفرید احمدیبنیامینپیام شمس

آلبوم ماه مهربون

در سال 1384 آلبومی با اشعاری مذهبی و در وصف امام حسین و اهل بیتش که توسط فرید احمدی سروده شده‌بود با صدای بنیامین روی سایت‌ها قرار گرفت که تا به امروز جزو پرمخاطب‌ترین ترانه‌های مناسبتی است.

آلبوم 93

در تاریخ چهاردهم اسفند 1392 سومین اثر بنیامین که شامل 12 آهنگ است منشر شد. وی برای اولین بار عکس دخترش «بارانا» را که قرار بود به‌صورت سورپرایز برای طرفدارانش رونمایی کند بر روی جلد آلبوم خود قرار داد. یک عکس یادگاری نیز درون آلبوم قرار دارد. اشعار این آلبوم را فرید احمدی سروده و تنظیم تمام قطعات را نیز نیما وارسته انجام داده‌است. این آلبوم توسط مؤسسهٔ «هنر اول» و «آوای هنر» در سراسر ایران منتشر شده‌است. این آلبوم در عرض ده روز در تمام کشور تمام شد و به تیراژ دوم رسید.

نام ترانهترانه‌سراآهنگسازتنظیم
قهوهفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
جادوگر گیسوفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
مدارفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
دوباره چشماتفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
هفته عشقفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
دست نگه دارفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
عشق داغ منفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
یه خونهفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
فقط شبیه خودتیفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
گل یاس 2فرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
آشوبفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی
عشق در روز قیامتفرید احمدیبنیامینسعید مسکنی

آلبوم 94

این آلبوم در بیست و چهارمین روز ماه چهارم سال نود و چهار منتشر شد. این اولین باری است که دو آلبوم بنیامین با این فاصله کوتاه منتشر می‌شوند. آلبوم دارای نه قطعه است که آهنگ پنجم این قطعه به نام «بارانا» دختر بازمانده بنیامین از همسرش نسیم حشمتی است. آهنگ‌های این آلبوم را بنیامین ساخته، فرید احمدی ترانه‌های آن را سروده و محمد موجرلو آنها را تنظیم کرده است.

آهنگسازی برای دیگران

او برای چند تن از خوانندگان ازقبیل ناصر عبداللهی و چند تن از خوانندگان جدیدِ موسیقیِ پاپ ملودی و آهنگ ساخته‌است.

نام ترانهترانه‌سراآهنگسازتنظیم
اشکالفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
تظاهرفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
حواسم به توئهفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
دوره‌های عاشقیفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
بارانافرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
مه آلودفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
آهنگ شماره 4فرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
عاشق مثل ماهفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو
به من اعتماد کنفرید احمدیبنیامینمحمد موجرلو

کنسرت در آمریکا

بنیامین از 1 می 2010 (11 شهریور 1389) به مدت دو ماه و نیم در کشورهای آمریکا و کانادا به اجرای کنسرت پرداخت که اولین نوبت برگزاری کنسرت وی در شهر لس‌آنجلس بود. شهرهای بعدی که می‌بایست بنیامین در آنها به اجرای کنسرت می‌پرداخت عبارت بودند از: واشنگتن، نیویورک، دالاس، سن‌دیگو، شیکاگو، و بعد از 3 هفته استراحت، در شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور. در این تور به‌دلیل هزینهٔ بالای اعزام و اسکان نوازنده در آمریکا و همچنین مشکلات احتمالیِ روادید برای گروه همراه، از اعزام نوازندهٔ ایرانی خودداری شد و درعوض از نوازندگان آمریکایی کمک گرفته شد. اجرای این کنسرت با مخالفت‌هایی از جانب چندین شبکهٔ تلویزیونی فارسی‌زبان لس‌آنجلس و گروه‌های اپوزیسیون مقیم آمریکا همراه شد. با این وجود، در تالار لس‌آنجلس و با حضور 60000 ایرانی، اولین اجرای بنیامین انجام شد. در مقابل سالن اجرای کنسرت نیز عده‌ای از مخالفان اجرای کنسرت اقدام به دادن شعار و اغتشاش کردند که با واکنش پلیس لس‌آنجلس مواجه شدند. همچنین در برنامه‌ای ازکانال یک از اینکه بنیامین در داخل ایران در مدح امام زمان می‌خوانَد و در خارج نیز اقدام به اجرای کنسرت همراه با استقبال ایرانیان مقیم انجام می‌دهد، انتقاد شده‌است.

اجرای دو کنسرت پیش‌بینی‌شدهٔ بنیامین در کانادا به‌دلیل مخالفت‌های گروه‌های اپوزیسیون حکومت جمهوری اسلامی ایران لغو شد. تبلیغات منفی گسترده موجب تحریم کنسرت اول شد و کمتر از یک‌سوم صندلیهای سالن با حضور تماشاگران پر شد. سالن دومین کنسرت بنیامین، محل تجمع ایرانیانی بود که با لباسهای سبزرنگ و پرچمهایی با شعار خاص در سالن حضور داشتند. محسن رجب‌پور، مدیر برنامه‌های بنیامین بهادری، با بررسی فضای ایجادشده، ترجیح به دستور لغو کنسرت داد.

تور سراسر جهان او همچنین در دو مرحله در شهرها و و کشورهای مختلف اروپا ازقبیل کلن، لندن، استکهلم، آمستردام، هامبورگ و همچنین در قارهٔ استرالیا و تاجیکستان، مالزی و دوبی به اجرای کنسرت پرداخته‌است.

تور سراسر ایران بنیامین مجموعه آثارش را در توری سراسری که از شیراز و گرگان و ساری تا بندرعباس و ارومیه و چند شهر دیگر ادامه داشت برگزار کرد. او همچنین صدمین کنسرت خود را در مهرماه سال 1392 به‌صورت رایگان در کنار دریاچهٔ چیتگر تهران برگزار کرد که با استقبال چندده‌هزار نفر از مخاطبان او اجرا شد.

بازیگری

سلام بمبئی (1395)

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه